خوشرویان ۱۴۰۱/۰۵/۰۱ ۰ دیدگاه

ملا کلا کجاست + لوکیشن

ملا کلا یکی از روستا های توابع شهرستان محمودآباد استان مازندران می باشد

این روستا از سمت شرق به شهر سرخرود با فاصله ی 5 کیلومتر و از غرب به شهر محمودآباد با فاصله ی 18 کیلومتر متصل است .
جاده محمودآباد به سرخرود عملا حریم این روستا را به دونیمه شمالی و جنوبی تقسیم کرده است.
محوطه قرمز رنگ منطقه جنوبی و محوطه آبی رنگ منطقه شمالی این روستاست.
منطقه شمالی شامل پارک جنگلی شهدای ملاکلا،خانه دریا و روستای احمد آباد می باشد .
منطقه جنوبی هم شامل بخش اصلی و بافت بومی ملا کلا و آب بندان های زیبا و متعدد ملاکلا می باشد که یکی از جاذبه های طبیعی و تورسیتی این منطقه هستند.
آب بندان های ملا کلا
این آب بندان ها محل پرورش ماهی هستند اما در تمامی فصول به دلیل منظره و چشم انداز دل انگیزشان پذیرای چشمان شما گردشگران میباشند.
بخش شمالی روستای ملاکلا شامل بافت کاملا توریستی و شامل انواع ویلا نوساز استخر دار و معمولی می باشد.
شهرک خانه دریا
یکی از زیباترین و قدیمی ترین شهرک های شمال کشور شهرک خانه دریاست .قواره های زمین این شهرک بزرگ و معماری آن به سبک های متفاوتی طراحی شده.فضاسازی فضای سبز وجود زمین های بازی متعدد ،مجاورت با ساحل اختصاصی ،وجود رستوران و کافی شاپ این شهرک را نسبت به سایر شهرک های مازندران کاملا متمایز کرده .وسعت کل این شهرک ۲۵۰ هکتار میباشد.در این شهرک ۱۴۰۰ قواره ملک وجود دارد و ۱۰۰۰ آپارتمان به تدریج در آن ساخته شده اند.امنیت این شهرک به دلیل عدم تردد افراد غریبه و سیستم کنترل تردد .و همچنین تردد دائم خودروهای نگهبانی بسیار بالاست .
روستای احمد آباد
این روستا در مجاورت پارک جنگلی شهدای ملاکلا قرار دارد.حدود ۵۰ قواره ملک نوساز در این روستا وجود داره.نزدیکی به دریا و همچنین پارک جنگلی یک لوکیشن فوق العاده رو در اختیار شما قرار میده.که از سمت شرق به شهر سرخرود با فاصله ی 5 کیلومتر و از غرب به شهر محمودآباد با فاصله ی 18 کیلومتر متصل است .